Esélyegyenlőségi napok a Kosztában PDF Nyomtatás E-mail
2019. február 14. csütörtök, 11:16

2019. február 6-7-én iskolánkba látogatott a Csongrád Megyei Mozgáskorlátozottak Egyesületének és az Árboc Egyesületnek egy-egy tagja. A mozgássérült Farkas Lászlót és a látássérült Kurucsai Szabolcsot Elvis, a vakvezető kutya is elkísérte.

Laci is, Szabi is egészségesen születtek. Szabolcs 35 évesen veszítette el látását retinaleválás következtében, míg Lászlót munkavégzés közben érte baleset és mellkastól lefelé teljesen lebénult.

Már az első kérdésük megfogta a gyerekeket: "Hogy jöttünk el hozzátok?" A kérdés megválaszolása után a tanórákon megható őszinteséggel, tabuk nélkül beszéltek a gyerekeknek az életükről, mindennapjaikról.

Az interaktív program során, a gyerekek két olyan embert ismerhettek meg, akik nap, mint nap számos kihívással néznek szembe. Bemutatták, hogyan segíti őket a gyorsan fejlődő technika és, hogy mi hogyan segíthetjük őket a mindennapokban. Az életüket megkönnyítő különleges eszközökről nemcsak beszéltek, de a tanulók ki is próbálhatták azokat, ahogy az akár letakart szemmel is izgalmas játékokat is. A tanóra végén a hámját akkor éppen nem viselő Elvis-t is megsimogathatták. Megtanulták, hogy ha azonban a hámot viseli, az azt jelenti, hogy dolgozik, nem szabad zavarni a munkájában.

Biztosak vagyunk benne, hogy a humorral átszőtt beszélgetés, sokakban új gondolatokat ébresztett a témával kapcsolatban és mindenki számára egy meghatározó óra volt. Elkezdődött egy felelősségteljes folyamat, annak a megértése, hogy többek lesznek azáltal, ha nyitottak a kihívással élők világára.

Köszönjük, hogy eljöttek, és bízunk benne, hogy többször is vendégül tudjuk látni őket.

Az iskola és a szülői szervezet nevében: Oroszné Mészáros Renáta, Slégerné Szalai Irén, és Lucza László.