Koszta & Koszta PDF Nyomtatás E-mail
2019. február 20. szerda, 12:04
Az idei évben a Koszta József Múzeum és a Koszta József Általános Iskola együttműködésében valósul meg az a „Mesterremekek tehetségígéretek kezéből” című közös projekt, mellyel a Múzeum pályázott.

A különleges tehetséggondozó programra Beke Mária „Bonis-Bona” A Nemzet Tehetségeiért díjas művészet- és múzeumpedagógus választotta ki az iskola 1/c osztályos tanulóit. Síposné Vincze Andreával és Oltyán Gyulával, tavalyi osztályukkal már volt közös munkája a tanárnőnek, Mobil órák keretében az iskolába jön a Múzeum, de a két félév során a tanulók is ellátogatnak a Múzeumba. Az órák célja a legváltozatosabb tematikával megközelítve az ismeretanyag átadása kézművességbe ágyazva, a múzeumi világ iránti fogékonyság kialakítása.

Ízelítő az első félév anyagából: régészkedés, az őskori ember művészete (edénykészítés, szobrászat, barlangfestészet), kínai írás és tusfestészet, karácsonyi dekorációk (angyalszobor, tobozfenyő, ajtódísz), népi mesterségek (csuhémegmunkálás, fazekasság), velencei karnevál, busómaszk, Ausztrália- és Afrika őslakóinak művészete, domborműves kályhacsempék.

A programsorozat a második félévben is minden héten folytatódik. „Gyulával nagyon hasonlóan gondolkodunk és közelítjük meg a vizuális kultúra tanítását, szavak nélkül is értjük egymást, mindenben összedolgozunk az eredményes munkavégzés sikeréért.

Kurca Tv jóvoltából egy videós összeállítás

Kosztába már hazajárok, közös munkánk hozadéka lesz a tavaszi Könyvfesztiválra (ápr.28.) megjelenő gyerekeknek, gyerekektől szóló könyvem reprezentatív művészeti is a Corvina Kiadó gondozásában, melyben szép számmal lesznek a tavalyi 4/c-vel és a mostani 1/c-vel készült alkotások, valamint egy könyvbemutatóval egybekötött kiállítás fogja zárni az évet az elkészült művekkel a Koszta József Múzeumban”

Beke Mária
Művészet- és múzeumpedagógus