Medve matematikaversenyek

1.   Medve matematikaverseny 2023. tavaszi forduló

Medve szabadtéri matematikaverseny a szentesi Széchenyi-ligetben

2023 áprilisában és májusában az időjáráshoz alkalmazkodva, hazánk több városában, így Szentesen is megrendezték a Medve szabadtéri matematikaverseny regionális fordulóját a Teljes Gráf Nonprofit Kft. és a Matematika Összeköt Egyesület (M.Ö.K.E.) együttműködésében.

A versenyre több ezren neveztek országos szinten. A maximum 180 perces, okostelefonos versenynek a kijelölt második időpontban az időjárás is kedvezett.

„A verseny célja a matematika népszerűsítése és a tárgyhoz kapcsolódó sikerélmény biztosítása a 3-12. évfolyamos korosztályban és a felnőttek körében innovatív megoldásokat alkalmazva. Céljuk egyidejűleg a résztvevők egészséges, mozgásban gazdag életmódra nevelése, együttműködési (kooperációs) készségeik fejlesztése és a matematika élményszerűvé tétele minél szélesebb közönség számára.” www.medvematek.hu

A megmérettetésre háromfős csapatok nevezhettek, akik a verseny terepén (Szentesen a Széchenyi-ligetben) vándorolva matematikafeladatokat oldottak meg. A csapatoknak (3 fő) állomásokon kellett megoldani az ott kapott matematikai-logikai feladatokat, majd a beadott válasz helyességétől függően tovább kellett haladniuk egy következő állomásra. A csapatok a versenyt egy okostelefonos, webböngészőben futó felületen teljesítették, melyre a futam kezdetekor a go.medvematek.hu weboldalon tudtak belépni a nevezés után kapott egyedi csapatazonosítóval és jelszóval. A felület használata intuitív, egyszerű volt. Az állomásokat GPS-koordináták, virtuális térkép és az okostelefon segítségével lehetett megtalálni. (Az állomások könnyen fellelhetők voltak, a versenynek nem volt célja, hogy nehezen legyenek megtalálhatók az állomások. A célja csupán a mozgással kombinált gondolkodás volt.) Az internetes rendszer biztosította, hogy az aktuális feladathoz megoldást rögzíteni, illetve a következő feladathoz hozzájutni csak az állomás néhány méteres körzetében lehetett, így valóban szükség volt az állomások közötti folyamatos vándorlásra.

Iskolánk tanulói a Dél-Alföldi régióban szerepeltek. Nagy örömünkre majdnem minden csapatunk minősített lett. Az alábbi nagyon szép eredményeket értek el a tanulóink:

Kisbocs kategóriában (5-6. osztály)

Arany minősítést ért el az alábbi csapat:

Szabó Nimród, Hingl Zsombor, Szabó-Forrai Detre (Dél-Alföldi régióban 19. helyezett lett)

Arany minősítést értek el az alábbi csapatok:

Orosz Péter, Ráduly Dénes (a Dél-Alföldi régióban 11. helyezett lett)

Bódi Levente, Mészáros Milán

Deák Dániel, Giczi Dániel, Zhao Zigian

Antal Dominik, Megyaszai Péter, Insperger Ferenc

Orosz Máté, Nagy Balázs, Mácsai Zalán

Bronz minősítést ért el az alábbi csapat:

Balogh Árpád Balázs, Janó Flórián, Véró-Magony Konrád

Felkészítő tanárok: Balogh Terézia, Borbás Edit, Lucza László.

2.   Medve Szabadtéri Csapatverseny 2022/23

Összetett pontverseny regionális forduló

Országszerte, 2022. szeptember 25. - 2023. június 10.

Az eredménylistában szereplő csapatok a 2022/23-as tanév összetett pontversenyének résztvevői, azaz az őszi fordulóban és egy tavaszi fordulóban is részt vettek.